O mně

Napište mi

Kdo jsem? Jmenuji se Jarmila Peterková a v současnosti žiji v Českých Budějovicích, kam jsem se dostala díky své lásce k angličtině.

Pracovat s lidmi, porozumět jejich obavám a správně je motivovat jsem se naučila při práci učitelky angličtiny pro dospělé na soukromé jazykové škole.

A kde zůstaly bylinky a touha dozvědět se co nejvíce o tom správném životním stylu, který by mi vyhovoval? Od mala miluji přírodu. Možná je to díky babičkám, které jsem obě měla na venkově. Možná díky víkendům a letním prázdninám strávených později na naší chatě. Skoro celý život se zajímám o to, proč mi některá strava vyhovuje a jiná ne. Také je pro mě samozřejmost zkoušet „na sobě“ různé bylinné preparáty různých značek. Sleduji trendy (např. doktor David Frej nebo Margit Slimáková), ale ráda se zajímám i o přístupy, které mají svou historii (Ing. Jiří Janča). O bylinky a vědomý životní styl jsem se intenzivněji začala zajímat ke konci svých studií na vysoké škole. Dílem je to díky nadšení mé mamky, která se velmi zajímá o bylinky, reflexní terapii a o vědění bylinkáře a propagátora alternativní medicíny Ing. Jiřího Janči. Dílem tím, že jsem kvůli svým zdravotním potížím v té době vyhledala terapeutku, která byla vyškolena MUDr. Josefem Jonášem. Ten se téměř celý svůj život věnuje alternativní medicíně – na konci 90. let založil firmu Joalis, v roce 2018 z ní odešel a založil firmu Marion, kde své bylinné preparáty pravidelně inovuje. Tak jsem se pomalu dostávala od čtení časopisu Regenerace k principům detoxikační medicíny podle MUDr. Josefa Jonáše a následně k detoxikační praxi.

Sama vím, jak je důležité pochopit, kterou stravu tělo chce a která mu nevyhovuje. Své zkušenosti jsem se rozhodla nabídnout i vám. Jsem certifikovaná výživová poradkyně (absolvovala jsem kurz akreditovaný MŠMT ČR v rozsahu 150 hodin přednášek plus celý víkend věnovaný praktickým lekcím). Pokud se chcete dozvědět více, prosím klikněte na Výživový poradce.

Lidská psychika a snaha o její pochopení mi byla vždy blízká. Při své práci vycházím ze svých znalostí a zkušeností. Přečetla jsem tisíce stránek a shlédla stovky hodin videí a seminářů. Namátkou např. Biologie víry od Bruce Liptona, Uzdrav svá vnitřní zranění od Lisy Bourbeau, Pozitivní psychologie od Martina Seligmana, Pět jazyků lásky od Garyho Chapmana. Ráda sleduji vystoupení Pjéra la Šé´ze, Ramony Siringlen nebo Jaroslava Grunwalda. Osobně jsem se zúčastnila víkendových seminářů (např. fytoterapie, základy tradiční čínské medicíny, základy ajurvédy, výživa) a řady jednodenních seminářů a webinářů pro detoxikační terapeuty. Obdržela jsem certifikáty Akreditovaného terapeuta pro detoxikační poradce, certifikát o absolvobání seminářů Emoce I a II, Alfa stav I a II, Mindfulness, Jak zvládat obtížné životní situace a další.

V současnosti se pravidelně účastním seminářů detoxikace a imunoaktivace (MUDr. Josef Jonáš, Ing. Evžen Peleška), dokončuji studium školy celostní a přírodní medicíny Kamaté: dvouletý obor Poradce v oblasti přírodní medicíny. V roce 2021/22 jsem absolvovala první ročník čtyřletého kurzu astrologie (Jiří Kubík).

Vážím si vaší zpětné vazby.

Pokud máte potřebu sdělit mi své dojmy z článků na tomto webu, máte jakékoli připomínky či postřehy, případně nápady, o čem byste si zde rádi přečetli, prosím, sdělte mi toto na můj email: sitedu@seznam.cz
Budu samozřejmě ráda za spokojené komentáře, ale také za připomínky, které beru jako konstruktivní kritiku, která vede ke zdokonalování (mě i mých stránek).
Děkuji s vděčností za váš čas a upřímnost.

Absolvovala jsem:

 • seminář Reflexní terapie (Julius Patáky)
 • dvouletý obor Poradce v oblasti přírodní medicíny na Škole celostní a přírodní medicíny Kamaté
 • seminář Bachovy esence a sebepoznání (PaedDr. Mgr. Marie Kotábová)
 • seminář Jak na emoce (Petr Velechovský)
 • kurz Jak zvládat krize a obtížné životní situace (Mindtrix)
 • kurz Alfa stav I a II (Mindtrix)
 • kurz Emoční inteligence a mindfulness (Mindtrix)
 • kurz Zvládání emocí I a II (Mindtrix)
 • webináře o TČM (Milan Schirlo)
 • roční kurz webinářů Poutníci přítomností (Ivo Leinveber)
 • kurz akreditovaný MŠMT ČR: Výživový poradce (Welko)