Podzimní dekorace na stůl

5.10.2022 | Podpora větší nezávislosti

Když se listy na podzim začnou hezky zbarvovat, spojte své procházky se sbíráním listů na vaši podzimní dekoraci. Klidně přiberte i pár kaštanů a žaludů a třeba také nějaké ořechy nebo zelené slupky z vlašských ořechů.

Je důležité sbírat listy, když je sucho. Doporučuji také sbírat listy v přírodě, ne v městském parku – tam nebývá moc čisto. Čím barevnější listy seženete, tím pestřejší vaše dekorace bude. Když si barevné listy přinesete domů, je třeba je hned vylisovat: vložte je opatrně do savého papíru (ubrousek nebo papírová utěrka) tak, aby byly celé listy hezky uhlazené a zatěžkejte (nejlpépe knihami). Obden kontrolujte a případně vložte do nového, suchého ubrousku nebo papírové utěrky. Po zhruba 5 – 10  dnech by měly být listy dostatečně vylisované a můžete s nimi vytvořit nápaditou dekoraci třeba na stůl.

Listy naaranžujte na kovový nebo dřevěný tác. Doozdobte žaludy, kaštany, šípky, případně lampionky židovské třešně (physalis). Povedlo se podle vašich představ?

Novinka: nahrané texty

Loni jsem zkusila vyjít ze své komfortní zóny (jak se dnes často říká) a začala jsem zveřejňovat své články zde na webu. Letos jsem překonala další...

číst více